Domov > Letecké aliancie >

Etihad Airways Partners 08-10 2014 by Richard Labanc

Etihad Airways (Abú Dhabí) dnes predstavila Etihad Airways Partners, novú značku, ktorá združuje podobne zmýšľajúce letecké spoločnosti s cieľom ponúknuť zákazníkom väčšiu možnosť voľby prostredníctvom lepších spojení a výhod pre pravidelných zákazníkov.

 

Aliancia zahŕňa šesť spoločností: AirBerlin, Air Serbia, Air Seychelles, Jet Airways, Darwin Airline (Etihad Regional), a Etihad Airways. Nato aby sa letecké spoločnosti pridružili nie je potrebné vystúpiť z už existujúcich aliancií, tak ako to je v prípade AirBerlin, ktorá je súčasťou aliancie oneworld. Hlavný dôraz sa bude klásť na silné obchodné partnerstvá a na zdieľanie spoločných hodnôt.

 

James Hogan, generálny riaditeľ  Etihad Airways, povedal:  „rozširujeme náš obchodný model, ktorého cieľom je spojiť podobne rozmýšľajúce aerolinky, čo na jednej strane zvýši efektivitu resp. možnosti leteckých spojení a na strane druhej, povedie  k rozšíreniu ponuky pre cestujúcich a možnosti využívania rôznych vernostných výhod“.

"Logo spoločnosti Etihad Airways Partners je pečať dokonalosti a globálnej spolupráce. Bude zobrazené v lietadlách a v bulletinoch  leteckých spoločností, ktoré spolupracujú na pripojení cestovateľov po celom svete."

 

V rámci aliancie si spoločnosti medzi sebou môžu napríklad optimalizovať administratívu, zdieľať pilotov a posádky podľa potreby, či využívať zázemie a zariadenia Etihad Airways v Abu Dhabí.

 

AirBerlin A330-200, ako logojet aliancie oneworld

 

AirSerbia A319-100

 

Air Seychelles B767-300

 

Jet Airways B777-300ER

 

Etihad Regional Saab 2000

 

Etihad Airways B787-9, v nových farbách

 

zdroj: http://worldairlinenews.com/, planes.cz
Súvisiace články