Domov > Novinky >

 Aj navzdory tomu, že spoločnosť AirExplore predpovedá nastávajúcu charterovú sezónu ako jednu z najťažších za posledných desať rokov, tak sa jej flotila v apríli 2012 rozšírila o v poradí tretí Boeing. Konkrétne ide o typ 737-400 (OM-CEX) v konfigurácii pre 168 cestujúcich, ktorý tak rozšíril stávajúcu flotilu B737-300 (OM-BEX) a B737-400 (OM-AEX). Jedná sa známe lietadlo, ktoré lietalo pre českú charterovú spoločnosť Holidays Czech Airlines (registrácie OK-WGY) a prenajatý ho mal aj hokejový klub HC Lev Poprad na svoje cesty do Ruska, Kazachstanu, Lotyšska a Bieloruska na zápasy s tímami Kontinentálnej hokejovej ligy. Na prelome rokov 2009 a 2010 sme ho mohli stretnúť na linkách spoločnosti Danube Wings, pri pokuse obnoviť linky z Popradu a Bratislavy na Britské ostrovy. 

Dopravca ho podobne, ako dve doterajšie lietadlá plánuje prenajímať do zahraničia. Jedná sa najmä o Poľsko a Taliansko. Ďalšou možnosťou je, že sa pridá k druhému Boeingu, ktorý lieta pre kambodžskú spoločnosť TonleSap Airlines. Spoločnosť má v tejto oblasti rozpracovaných viacero projektov a predpokladá sa, že v prípade konkrétnych objednávok by sa mohla flotila prepravcu rozšíriť až na sedem lietadiel. Na druhej strane nie je vylúčené, že lietadlá AirExplore budeme stretávať aj na slovenských letiskách na letoch iného dopravcu, tak ako to bolo v minulom roku. 

Spoločnosť sa dostala do povedomia v apríli roku 2012, keď rady pilotov rozšíril 54-ročný frontman skupiny Iron Maiden - Bruce Dickinson, ktorý bol kapitánom a marketingovým riaditeľom spoločnosti Astraeus. Jeho obľúbeným strojom je B757, na ktorom lietal práve v Astraeuse a nie je vylúčené, že v budúcnosti sa mu to splní aj v AirExplore. Bruce Dickinsom však nie je jediná známa osobnosť za kniplom Boeingov AirExplore. Ako druhý pilot pôsobí frontman, spevák a gitarista pop punkovej skupiny Iné Kafe – Vratko Rohoň.