Domov > Novinky >

 

Holandský bezpečnostný úrad oznámil predbežné výsledky vyšetrovania júlového pádu malajzijského boeingu na východnej Ukrajine. Lietadlo podľa nich spadlo po zásahu zvonku. Tomu, že by príčinou havárie bola technická porucha alebo chyba posádky, nič nenasvedčuje.

 

Poškodenie na trupe lietadla a v oblasti kokpitu nezodpovedá poškodenie, ktoré by mohlo spôsobiť akékoľvek zlyhanie lietadla, jeho motorov alebo systémov," uvádza správa bezpečnostnej rady. Lietadlo sa podľa dokumentu rozlomilo vo vzduchu po zásahu "veľkého množstva objektov s vysokou energiou."

 

Hlasové záznamy z kokpitu aj dáta z čiernych skriniek ukazujú, že na palube prebiehalo všetko bez komplikácií až do času 13:20:03. V tej chvíli všetky záznamy končia. Dovtedy nezaznamenali členovia posádky ani palubné systémy žiadne varovné signály. Čierne skrinky nejaví žiadne známky toho, že by s nimi niekto manipuloval, dodáva správa. V oblasti boli v čase nešťastia tri ďalšie komerčné lietadlá, najbližšie z nich bolo od MH17 vzdialené tridsať kilometrov.

 

 

 

Celá správa: Preliminary report MH17

 




Súvisiace články