Domov > Letiská > Letisko Košice

Presne pred rokom sa Košice opäť dočkali priameho leteckého spojenia s Londýnom. V upršaný sedemnásty septembrový deň pristál v Košiciach prvý Airbus A320 leteckej spoločnosti Wizz Air.  Odvtedy ich v Košiciach pristálo už 303 a na pravidelných letoch Wizz Airu priletelo z Londýna do Košíc  47 187 cestujúcich. Medzi oboma mestami teda bolo bezpečne prepravených 94 830 cestujúcich. Lety sú v súčasnosti prevádzkované na dennej báze a cena jednosmernej letenky vrátane poplatkov začína na úrovni 29,99 €.

 

 

Karl Dandler, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice: “Vždy sme si boli istí, že letecké spojenie Košice – Londýn má obrovský potenciál. Tento potenciál bol potvrdený hneď od spustenia pravidelných letov spoločnosťou Wizz Air. Za to sa chceme poďakovať našim partnerom: mestu Košice, oblastnej organizácii cestovného ruchu Košice Turizmus, neziskovej organizácii Košice 2013 a samozrejme Wizz Air-u, najväčšiemu „low cost, low fare“ leteckému dopravcovi v strednej a východnej Európe. Tiež by som chcel poďakovať našim skúseným a profesionálnym zamestnancom, keďže vďaka ich podpore sme od začiatku prevádzky linky do Londýna na prvom mieste v rebríčku všetkých 104 letísk, na ktoré lieta Wizz Air, v ukazovateli „on time performance“, čo znamená, že lietadlá Wizz Air odlietajúce z Košíc prakticky nikdy nemajú meškanie spôsobené letiskom. ”

 

Richard Raši, primátor mesta Košice: “Je skvelé, že Košice majú komfortné denné spojenie s Londýnom, ktorý je jednou z najvýznamnejších svetových metropol. Je to výborné pre obyvateľov mesta, ako aj pre ľudí žijúcich v celom regióne východného Slovenska. Tento fakt je dôležitý aj pre samotné mesto, ktoré je tak umiestnené na mape významných európskych destinácií a tým sa otvárajú nové horizonty pre rozvoj Košíc ako perfektného miesta pre podnikanie a atraktívnej mestskej destinácie pre turistov.“

 

Renáta Lenártová, viceprimátorka a predsedníčka predstavenstva Košice Turizmus: “Som veľmi potešená tým, že priamu linku Košice – Londýn využilo už viac ako 8 000 britských turistov. Verím, že ďalší ich budú v blízkej budúcnosti nasledovať a objavovať naše krásne mesto. Napríklad už počas blížiaceho sa prvého októbrového víkendu, keď Košice privítajú účastníkov 91. ročníka najstaršieho maratónu v Európe, ako aj podmanivý festival svetiel, svetoznámu Bielu noc.”

 

zdroj: airportkosice.sk
Súvisiace články